Read Útes naděje by David Brin Free Online


Ebook Útes naděje by David Brin read! Book Title: Útes naděje
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 35.70 MB
City - Country: No data
The author of the book: David Brin
Edition: Návrat
Date of issue: 2003
ISBN: 8071745138
ISBN 13: 9788071745136
Loaded: 2101 times
Reader ratings: 4.4

Read full description of the books:



Romány Davida Brina o Pozvedání tvoří jednu z nejpozoruhod­nějších ság science fiction, jaká kdy byla napsána. Uplynulo osm tet, než se Brin k tomuto tématu vrátil. Útes naděje je první kniha nové trilogie – plné dobrodružství, vášně i vtipu – odehrávající se ve vesmíru přetékajícím představivostí a která volně navazuje na knihy Sluneční poutník, Hvězdný příliv a Válka Pozvednutých.

Milion let na planetě Jijo vládla pokročilá civilizace Buyurů. Pak Buyurové tento svět opustili, aby zdejší příroda měla čas na svou regeneraci a obnovení ekologické rovnováhy. Nyní rozsáhlá civilizace Pěti galaxií používá hlídky – zvláštní strážní stroje – a sankce galaktického zákona, aby zabránila znovuosídlení, dokud planeta nebude znovu připravena přijmout civilizovaný život.
Ale během staletí k osídlení přece jen došlo. Skupiny sapientních bytostí, prchající před perzekucí a nebo tvrdými zákony, ignorovaly zákaz, unikly patrolujícím hlídkám a tajně na Jiju přistály. Po letech válek a vzájemné nedůvěry se na zakázaném Jiju vyvinula nová společnost, založená na toleranci a respektu mezi šesti inteligentními rasami: tajemnými hoony, krabům podobnými gheueny, kentauřími ursy, na kolech se pohybujícími g'Keky, z mnoha osobností se skládajícími traekii a poslední skupinou, jež přistála na Jiju, lidmi ze Země, přinášejícími s sebou novou technologii, dovolující, aby ve zdejší divočině rozkvetla vyspělá civilizace. Ti všichni žijí v úkrytu pod maskovacími baldachýny zeleně a ve strachu před hrozícím Dnem Soudu, až orgány Pěti galaxií objeví jejich ilegální kolonii.
Pak se to nemyslitelné opravdu stane. Na jijoánské obloze se objeví cizí hvězdná loď a přistane v nejtěsnější blízkosti toho nejposvátnějšího místa osadníků. Vzhled vetřelců je povědomý, chování přátelské. Ale přinášejí dlouho očekávaný obávaný soud, či něco daleko horšího? Jsou ochotni zničit všech šest inteligentních ras Jija, aby zakryli své vlastní zločiny?
Jak se postupně odhalují utajené skutečnosti, zápletky a intriky, život na Jiju vstupuje do kritické a nebezpečné fáze. Známý vědec shledá, že jeho víra je podrobena zkoušce. Mladé děvče uprchne ze surové společnosti vyvrženeckého kmene, přičemž musí sáhnout až do nejhlubších rezerv své odvahy a důvtipu. Žena hledá naději ve studiu vývojového chaosu jazyků. A skupina neposedných výrostků ze čtyř ras, usilující o prožití nějakého opravdového dobrodružství, objeví divy, vymykající se všem jejím představám.
Útes naděje je sága, plná důvtipu, vášně i dramatických situací; předkládá portrét lidí i mimozemšťanů spojených v boji za přežití a za odhalení pravdy o jejich mýtické minulosti a v hledání odpovědi na největší hádanku ze všech: otázku původu inteligence samotné v rozlehlém vesmíru.


Download Útes naděje PDF Útes naděje PDF
Download Útes naděje ERUB Útes naděje PDF
Download Útes naděje DOC Útes naděje PDF
Download Útes naděje TXT Útes naděje PDF



Read information about the author

Ebook Útes naděje read Online! David Brin is a scientist, speaker, and world-known author. His novels have been New York Times Bestsellers, winning multiple Hugo, Nebula and other awards. At least a dozen have been translated into more than twenty languages.

Existence, his latest novel, offers an unusual scenario for first contact. His ecological thriller, Earth, foreshadowed global warming, cyberwarfare and near-future trends such as the World Wide Web. A movie, directed by Kevin Costner, was loosely based on his post-apocalyptic novel, The Postman. Startide Rising won the Hugo and Nebula Awards for best novel. The Uplift War also won the Hugo Award.

His non-fiction book -- The Transparent Society: Will Technology Force Us to Choose Between Freedom and Privacy? -- deals with secrecy in the modern world. It won the Freedom of Speech Prize from the American Library Association.

Brin serves on advisory committees dealing with subjects as diverse as national defense and homeland security, astronomy and space exploration, SETI, nanotechnology, and philanthropy.

David appears frequently on TV, including "The Universe" and on the History Channel's "Life After People."

Full and updated at:

http://www.davidbrin.com/biography.htm


Reviews of the Útes naděje


ELLIOTT

I was inspired by this book!

TOBY

The book that found the answer to my question

TILLY

Why do they ask for a phone?

THEO

Contradictory. On the one hand, it pulls in and on the other ...

PAIGE

One of my favorite




Add a comment




Download EBOOK Útes naděje by David Brin Online free

PDF: tes-nadje.pdf Útes naděje PDF
ERUB: tes-nadje.epub Útes naděje ERUB
DOC: tes-nadje.doc Útes naděje DOC
TXT: tes-nadje.txt Útes naděje TXT