Read Kurtlar by Peride Celal Free Online


Ebook Kurtlar by Peride Celal read! Book Title: Kurtlar
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 667 KB
City - Country: No data
The author of the book: Peride Celal
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 1990
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Loaded: 2284 times
Reader ratings: 3.9

Read full description of the books:"Kurtlar", yakın geçmişimizde, anarşi ve kargaşaya bulanmış, dört bir yanı kurtlarla sarılmış bir kentte, kocasını yeni yitirmiş bir romancı kadının, bir sabah bunalımlar içinde uyanışıyla başlıyor. Romanın başkişisi, yani romancının kendisi, aşağı yukarı yirmi dört saatlik bir süreye sığdırdığı anılarına dönerek, sevgiler, dostluklarla dopdolu geçmiş olsa da, yalnızlığa yazgılı yaşamını gözden geçirip düşle gerçek arasında gide gele, kendisiyle çetin ve acımasız bir hesaplaşmaya giriyor. Romancının kalabalık içinde başlayarak sürüp giden yalnızlığı masası başında sona eriyor. Çünkü o, masa başında artık tek bir kişi değil, bin kişiyle çevrili bir insandır. Bu bir sürü insan içinden çekip ele aldığı sayılı kişilerin kimisi de, her ne kadar gerçek adlarıyla anılıyorsa da, bunların hepsinde yazarın kendisi yaşıyor, düşlemler dünyasının yüreğine dalarak. Çünkü, romancıya göre, her yazar "yapıtlarında hiçbir yerde görünmeyen ama, her yerde olan kişidir." Bu bakımdan "Kurtlar", her ne kadar bir özyaşam öyküsü gibi görünse de, tam anlamıyla bir romandır, hem de Peride Celal'in en olgun romanı.


Download Kurtlar PDF Kurtlar PDF
Download Kurtlar ERUB Kurtlar PDF
Download Kurtlar DOC Kurtlar PDF
Download Kurtlar TXT Kurtlar PDFRead information about the author

Ebook Kurtlar read Online! 1916’da İstanbul’da doğdu. Tam adı Peride Celal Yönsel. İstanbul’da Saint Pulchérie Fransız okulunda okudu. 1944’te İsviçre’ye gitti, Bern’de Basın Ateşeliği’nde sekreterlik olarak çalıştı. Yurda dönüşte Basın-Yayın Kurumu ve Yeni İstanbul gazetesinde görev aldı. Edebiyat hayatına, Yedigün dergisinin 142. sayısında (27 Kasım 1935) yayınlanan "Ak Kızın Hikâyesi" adlı öyküsüyle başladı.
______________

Peride Celal was born in 1916 in Istanbul. She attended French college Saint Pulchérie in Istanbul. In 1944, she lived in Switzerland for a while, working as a secretary in Press Consulate. Back in Turkey, she worked for the Press Institute and Istanbul Newspaper. She started her writing career with her story "Ak Kızın Hikayesi" -published 27.11.1935- on Yedigün Magazine.


Reviews of the Kurtlar


CALEB

A wonderful piece

ARCHIE

The book that found the answer to my question

GEORGIA

An interesting book that says more than you can fit
Add a comment
Download EBOOK Kurtlar by Peride Celal Online free

PDF: kurtlar.pdf Kurtlar PDF
ERUB: kurtlar.epub Kurtlar ERUB
DOC: kurtlar.doc Kurtlar DOC
TXT: kurtlar.txt Kurtlar TXT